Dzień Pustej Klasy

17 czerwca klasy IV-VI uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie Dzień Pustej Klasy.

Co to za projekt? Jest to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii (Empty Classroom Day). Od jakiegoś czasu dołączyła do niego Polska pod patronatem Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”.

Celem projektu jest stworzenie uczniom warunków do bliskiego kontaktu z naturą. Jak piszą organizatorzy: ” Zabierzcie swoje uczennice i uczniów na dwór: do parku, lasu, na łąkę, na pole na obrzeżach miasta, gdziekolwiek tam, gdzie będziecie mogli poczuć bliski kontakt z naturą. Niech się bawią, obserwują, dotykają, niech doświadczają przyrody wszystkimi zmysłami. Jako nauczyciele mają Państwo wspaniałą okazję, aby tego dnia stworzyć swoim uczennicom i uczniom przestrzeń do beztroskiego obcowania z przyrodą.”

Idąc za tą radą klasy IV i VI wybrały się tego dnia nad Stawy Jana. Początkowo dzieciaki miały zajęcia ze swoim wychowawcą. Następnie rozegrały mecz piłki nożnej. Nieco zmęczeni panującym upałem udaliśmy się na plażę, gdzie odpoczywaliśmy i brodziliśmy po wodzie. Zagraliśmy także w ręczną i…zostaliśmy zmuszeni do powrotu przez nadciągającą burzę. Nieco zmoczeni wylądowaliśmy w…klasie na smakowitej pizzy. Po jej spałaszowaniu zadowoleni wróciliśmy do domów.

Klasa V zaś wyruszyła na poszukiwanie lata na łące, bo właśnie tam urządziła sobie piknik. Chłopcy z zapałem zajęli się rozgrywkami piłki nożnej, zaś dziewczyny „w pięknych okolicznościach przyrody” rozkoszowały się wspólnym spędzaniem czasu, smakołykami oraz…czytaniem przyniesionych książek i e-booków. Czas mijał bardzo szybko, a dobrą zabawę pokrzyżowała…burza. Wszyscy ukryli się przed nią, korzystając z gościnności Kacpra.
Lody i wspólna pizza były dopełnieniem tego uroczego dnia.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s