Nasza lokalna akcja sportowa

Celem naszej Lokalnej Akcji Sportowej było promowanie aktywności ruchowej i włączenie do niej swoich bliskich. Organizatorem imprezy byli wychowawcy klas 3-6 przy wsparciu pozostałych nauczycieli. Za stronę organizacyjną przedsięwzięcia odpowiedzialni byli nauczyciele prowadzący projekt WF z klasą. Pozostali nauczyciele zajęli się przygotowaniem poczęstunku i czuwaniem nad przebiegiem zabaw na poszczególnych stanowiskach. Finansowo wsparła nas jedna z zaprzyjaźnionych firm. Imprezy środowiskowe są u nas stałym elementem kalendarza szkolnego, a promocja ich odbywa się za pomocą strony internetowej, plakatów i dziennika elektronicznego.

Nasza Lokalna Akcja Sportowa połączona była z podsumowaniem projektu Eko-Badacz.  Dzieciaki miały więc podwójne pole do popisu, jako gospodarze nie tylko społeczności lokalnej, ale i gości z innych szkół. Po części oficjalnej i doświadczeniach przenieśliśmy się na boiska kompleksu Orlik…i zaczęły się sportowe zmagania.

Na początku przemawiała Pani Dyrektor zachęcając do wspólnej zabawy. Powitała uczestników: dzieci, rodziców i całe rodziny, absolwentów naszej szkoły i nauczycieli, organizujących tę akcję. Następnie ruszyły stanowiska gier i zabaw. Równolegle odbywał się mecz piłki nożnej tatusiów, tor rowerowy oraz konkurs rzutów do celu. Wszystkie te dyscypliny spotkały się z żywym zainteresowaniem zarówno rodziców, jak i dzieci. Następnie odbywały się zawody rzutów do kosza, w których stratowały i to z mistrzowskim skutkiem nawet babcie naszych milusińskich! Dzieciaki miały swoje ukochane mecze piłki nożnej, w których dawały popisy dryblingu i celności na miarę rozpoczynających się Mistrzostw Euro :) . Ruszył też tor wielozdaniowy, w którym trudną trasę pokonywały w rekordowym czasie zarówno dzieciaki, jak i ich mamy, starsze rodzeństwo czy ciocie.

Podczas całej imprezy wszyscy mogli skosztować przepysznych świeżych truskawek lub ciast upieczonych przez rodziców. Zapewniliśmy także dystrybutor wody pitnej, bo słoneczko grzało i trzeba było uzupełniać ubytki w organizmach. :D

Finałem imprezy było ukochane przez nasze dzieci przeciąganie liny! Drużyny mieszane wiekowo z ogromnym poświęceniem i zacięciem walczyły o tytuł najlepszej. Również dorośli mieli tu swoje pięć minut!

Całość zabawy zakończyło uroczyste wręczenie dyplomów dla najlepszych zawodników w każdej konkurencji i słodki lizaczek dla każdej obecnej do końca osoby. Zabawa była świetna, pogoda mimo wcześniejszej burzy dopisała, a czas spędzony z rodzinami i dziećmi, również dla nas nauczycieli- bezcenny!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s