WebQuestowy Dziesięciobój

1 czerwca w ramach Dnia Dziecka mieliśmy niezwykłe zajęcia WebQuest. Dlaczego niezwykłe? Bo gościliśmy na nich 6 klasę, która po raz pierwszy uczestniczyła w takich zajęciach. Co działo się na trzech kolejnych lekcjach?

Otóż zaczęliśmy od historii greckich biegaczy, która wprowadziła nas w nastrój starożytnych igrzysk. Rozwiązaliśmy test wyboru do poznanego tekstu i szybciutko zajęliśmy się krzyżówką dotyczącą dyscyplin sportowych. Szukaliśmy też starożytnych i nowożytnych dyscyplin olimpijskich.

Wszystkie zadania rozwiązywaliśmy w grupach złożonych zarówno z 4, jak i szóstoklasistów. Dzięki wyrównanym szansom wszyscy szliśmy jak burza, zaliczając kolejne konkurencje dziesięcioboju i zdobywając punkty. Musieliśmy rzucać woreczkami do celu, zaliczać biegi długie i krótkie, skakać obunóż z miejsca i obliczać wynik grupowy stopkami. Przeciągaliśmy linę i zaliczaliśmy tor wielozadaniowy. A wszystko w duchu uczciwej rywalizacji, przy gorącym dopingu nie tylko kolegów z zespołu, ale i reszty uczestników. Podczas przerwy zajrzała do nas Pani Dyrektor i złożyła nam serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka, a także wręczyła nam słodki poczęstunek.

Na koniec zajęć musieliśmy jeszcze „wygooglać” ilustrację związaną ze sportem, następnie wspólnie się upozować  i jak najwierniej ją odtworzyć. Ostatnim zadaniem było rozwiązywanie quizu „Milionerzy” o sportowych mistrzach w różnych dyscyplinach. Jak się okazało wszystkim wyszedł on świetnie! Nawet nie wiadomo kiedy minęły trzy lekcje i pan Krzysztof z panią Agatą złożyli nam życzenia i również wręczyli słodkie czekolady -„Bo dzieci czasem, a zwłaszcza w Dzień Dziecka można psuć”.

To były zajęcia na 6!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s