Dzień Dziecka na sportowo :)

Imprezę sportową, która odbyła się w Dzień Dziecka (1 czerwca), ze względów organizacyjnych podzieliliśmy na 2 części. W pierwszej, od rana, uczestniczyli uczniowie klas IV-VI, w drugiej edukacja wczesnoszkolna wraz z zaproszonymi rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, czyli mieszkańcami Wiskitna.

Od rana uczniowie klas IV-VI w strojach sportowych podjęli wyzwania. Impreza miała charakter rywalizacji całych klas o tytuł „Aktywna klasa”.

Za każde uczestnictwo w konkurencji, bez względu na wynik, klasa otrzymywała punkt. Zwycięstwo uczestnika w danej konkurencji to dodatkowe punkty zbierane przez klasę w specjalnych pojemnikach. Ilość zdobytych przez klasę punktów dzieliliśmy sprawiedliwie przez ilość obecnych tego dnia uczniów. Procentowy wynik wskazywał zwycięską klasę.

Podczas zawodów uczniowie mieli okazję:

  • Rozegrać turniej piłki nożnej w wybranych przez siebie drużynach międzyklasowych (obowiązkowo musiał być uczeń z każdego poziomu)
  • Pokonać tor rowerowy w jak najkrótszym czasie
  • Wykazać się celnością w rzutach do kosza
  • Pokonać wielozadaniowy tor przeszkód
  • Przeciągać linę

Działanie na rzecz klasy okazało się trafionym pomysłem, ponieważ uczniowie z radością zaangażowali się w poszczególne konkurencje. Tytuł najbardziej aktywnej przypadł klasie VI.

Druga część spotkania miała charakter bardziej piknikowy. Na uczestników czekał stół, zastawiony pysznościami przygotowanymi przez nasze mamy i babcie, szaszłyki owocowe własnoręcznie przygotowane przez dzieciaki, soki i napoje. Było smacznie i kolorowo.

Atmosferę podgrzewały różnorodne konkurencje, w których uczestniczyli zarówno uczniowie, jak i ich rodzice. I tak tatusiowie mieli okazję uczestniczyć w meczu piłki nożnej. Potem na boisku zmieniły ich dzieciaki kopiąc z równym zapałem, a na pewno z lepszą kondycją ;)

Mamy z kolei z zaangażowaniem rozegrały między sobą mecz zbijaka.

 

Nic jednak nie mogło się równać z wielozadaniowym torem przeszkód, który rozgrywały zespoły rodzinne dziecko plus rodzic. Doping pierwsza klasa, wzajemna pomoc i niezwykle silne emocje towarzyszyły tym konkurencjom. Właśnie taka wspólna zabawa to najlepszy sposób na spędzanie czasu razem i do tego wciąż namawiamy rodziców. Emocje towarzyszące zabawie sięgnęły zenitu podczas ogłoszenia wyników kto zajął pierwsze trzy miejsca w poszczególnych konkurencjach.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie, pogoda dopisała, a popołudnie pełne ruchu i śmiechu mieszkańcy Wiskitna zapamiętają na długo.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s