Curling

18.12.2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach wprowadzających do gry curling. Po  rozgrzewce trenerzy przedstawili krótką historię gry i jej podstawowe zasady. No i się zaczęło…

Każdy z uczestników dostał specjalny but do ślizgania po lodzie, a także miotłę. W trzeciej minucie trzy czwarte dzieci miało „zaliczony” pierwszy kontakt z lodem. Co ciekawe, więcej było zabawy i śmiechu niż strachu. Później przystąpiliśmy do poznawania techniki wypuszczania kamieni. Okazało się, że jest to dużo trudniejsze niż wygląda na ekranie telewizora. Pod koniec kilkoro uczniów potrafiło celnie umieścić kamień w domku.

Nasze dzieciaki zostały pochwalone słowami prowadzącego zajęcia instruktora : „Jak do tej pory to najbardziej sprawna grupa”. Pan Krzysztof aż się zarumienił. ;)A po zajęciach powiedział do uczniów: „Jesteście wspaniali :)

Curling okazał się bardzo fajną przygodą. Czworo uczniów zadeklarowało chęć uczestnictwa w zajęciach otwartych curlingu, odbywających się w niedzielę na lodowisku.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s